środa, 1 listopada 2023

Z opóźnieniem o nieoczekiwanych zwycięzcach konkursów piękności dla kobiet.

 Zmęczona polityką krajową zaczynam od tematów zaległych. Pamiętacie to?


Potem sytuacja powtórzyla się w Portugalii:


Komentarz Mateusza Tomanka na portalu holistic:
Transpłciowa kobieta, Marina Machete, wygrała wybory Miss Portugalii i będzie rywalizować z inną transpłciową kobietą w konkursie Miss Universe w Salwadorze, jak donoszą portugalskie media. W blasku reflektorów i lamp błyskowych naturalne piękno kobiece ustępuje miejsca tworom chirurgów plastycznych. Dlaczego panie mają godzić się na takie traktowanie?(...)

Wyżej wymieniony autor uważa, że dla tego rodzaju osób powinne być osobne konkursy piękności, a także sportowe. Nie będę z tym polemizować, ani w ogóle zajmować się tematem.

Zastanówmy sie jednak jak to się stało, że na konkurs piękności kobiet może trafić mężczyzna. Być może dlatego, że aktualny "ideał piękności" kobiecej jest mocno androgyniczny? Dlaczego do konkursu potrzebny jest wysoki wzrost? Czy piękna kobieta nie może być średniego lub niskiego wzrostu? Czy np Elisabeth Taylor nie była piękna za młodu? Dlaczego do ideału piękności potrzebna jest wyjątkowa szczuplość? Czy np Gina Lollobrigida nie była piękna? Albo "ikoniczna" Marylin Monroe czy też rodzima seksbomba Beata Tyszkiewicz? Piękna kobieca sylwetka polega na proporcjach, ze szczególnym uwzględnienim stosunku obwodu talii do bioder i biustu. Piękne kobiety mogą być zarowno szczupłe jak i pelnych kształtów. 

Wydaje mi się, że najprostszym rozwiązaniem eliminujacym mężczyzn z konkursów piękności dla kobiet będzie zmiana kryteriów. Np ograniczenie wzrostu kandydatek do 170. Absolutny zakaz jakichkolwiek ingerencji chirurgicznych w wygląd, a nawet  makijażu (poza odrobiną pudru, tuszu do rzęs i błyszczyka do ust) o farbowaniu włosow nie wspominając.  Proszę sobie wyobrazić jak wygladałby holenderski "miss" bez sztucznych rzęs, makijażu i rozjaśnionej koafiury (taktownie pomijam calą chirurgię). Przypuszczalnie jak chudy, wyrośnięty chłopczyna z dużymi zębami. Natomiast uroda dziewczyny, która zajęla drugie miejsce, nawet bez "retuszu" byłaby ewidentna.

Ktoś mi zarzuci, że w ten sposób wysokie dziewczyny nie mialyby szans. Niestety tak, ale mężczyźni również. Powtórzę jeszcze raz wysoki wzrost nie jest warunkiem koniecznym urody kobiety podobnie jak smuklość. Natomiast obie te cechy są charakterystyczne dla nastoletnich chlopców - obiektu pożądania homoseksualistów. Dlatego uważam, że należałoby warunkiem koniecznym sukcesu na konkursie piękności dla kobiet uczynić cechy specyficzne dla tej płci - typową kobiecą sylwetkę w kształcie klepsydry, miękkość i subtelność rysów, naturalny kolor włosów i cery.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz